neděle 22. července 2012

SUPREME SLIDER-podložka na quiltování

Tento týden jsem do obchůdku vložila nové zboží - nějaké látky - černobílé,jednobarevné i barevné. Ale největší radost mám z podložky na volné quiltování -  SUPREME SLIDER, kterou exclusivně nabízím v mém obchůdku.
S touto podložkou jsem se seznámila před necelým rokem. Přivezla jsem si jí z naší cesty po USA, na kterou nás vzal kamarád, který tam již žije asi 30 let. Musím říci, že to byl úžasný zážitek - projeli jsme celé západní pobřeží od Seattlu až po San Diego (nevynechali jsme ani Grand Canyon, Las Vegas a jiné podobné úžasnosti). Zpět do Seattlu jsme se vraceli trochu obloukem přes Yellowstonský park.
Ale to jsem odbočila od quiltování :-).
Musím říci, že je to opravdu úžasná věc - jednak jsem začátečník a volné prošívání bylo pro mne noční můra, ale s touhle podložkou to jde opravdu lépě - obloučky lze kroutit opravdu plynule, a ruce a ramena o poznání méně trpí - takže doporučuji !

Při quiltování není nutno zapouštět zoubky podavače. Stačí nastavit délku stehu na "0", to přináši daleko lepší výsledky - spodní nit je správně napínána a povolována, takže i ze spodní strany je steh bezchybný !!
(Já osobně již jinak neprošívám a výsledky se nedají srovnat s tím, jak vypadal spodní steh, když jsem ještě quiltovala klasicky se zapuštěným podavačem a bez podložky).

K dostání je ve 2 velikostech.
Standard :

a velikost Queen :Dalším novým pomocníkem je pravítko na řezání 120 ° trojúhelníků z 1,2 nebo 3 - 2 1/2 palce širokých pruhů. Dají se s ním jednoduše vytvářet opravdu krásné vzory:
A nakonec látky :
Žádné komentáře: